+38 (066) 270 28 60
Мої ліцензії
та сертифікати
Базова клініка
Мої соціальні мережі

Корекція гінекомастії у чоловіків

Гінекомастія - це доброякісне збільшення грудних залоз у чоловіків, яке доставляє не тільки естетичний дискомфорт, але і при тривалому існуванні підвищує ризик розвитку різних захворювань.

Чому виникає гінекомастія?

Основною причиною розвитку гінекомастії є гормональний збій. Справжня гінекомастія виникає як в результаті переважання в організмі чоловіка жіночих статевих гормонів (естрогенів), так і при зниженні рівня чоловічих статевих гормонів (тестостерону). Гинекомастию також може спровокувати прийом деяких медикаментів, що впливають на рівень гормонів. Хибна гінекомастія виникає в результаті масивних відкладень жирової тканини в області грудей.

Гінекомастія підрозділяється на два види:

 

Справжня гінекомастія.

Існують дві форми істинної гінекомастії: вузлувата і дифузна. Ознаками останньої є виділення з соска (іноді кров'янисті), ущільнення молочних залоз, супроводжувані болючими відчуттями. Молочна залоза може збільшитися до 10 см. При вузлуватої формі ущільнення частіше виникає в одній залозі.

 

Гінекомастія як надлишок жирової тканини.

При наявності надлишкової маси тіла не завжди буває легко відрізнити справжнє збільшення залозистої тканини грудної залози від надлишкових жирових відкладень - ліпомастіі, або як її іноді називають помилковою гінекомастії.

 

Гінекомастія - як встановити діагноз?

Як виглядає гінекомастія? Гінекомастія визначається як видиме при огляді або виявляється при пальпації (обмацуванні) збільшення грудної залози. Розмір прощупується освіти коливається від 1 до 10 см, і в середньому становить 4 см в діаметрі. Процес може бути двостороннім або одностороннім і супроводжуватися асиметрією однієї зі сторін. Іноді має місце хворобливість збільшених залоз.

Для встановлення діагнозу гинекомастии необхідно повне біохімічне дослідження крові, визначення рівня ряду гормонів, ультразвукове дослідження молочних залоз. У ряді випадків потрібне проведення біопсії пункції молочної залози для діагностики клітин під мікроскопом.

 

Як лікувати гінекомастію?

Консервативне лікування гінекомастії

На ранніх стадіях захворювання призначають терапевтичне лікування, спрямоване на нормалізацію балансу тестостерону та естрогену препаратами, що підвищують рівень тестостерону.

Амбулаторне лікування проводять під наглядом ендокринолога

 

Хірургічне лікування гінекомастії

Хірургічне лікування гінекомастії в даний час є загальновизнаним стандартом. Воно призначається у всіх випадках, коли консервативне лікування не показано або не дало ефекту.

Метою операції є видалення залозистої тканини грудей або навколишнього жирової тканини і відновлення нормального контуру грудної клітини.

Операція виконується під загальною анестезією. Найчастіше використовується напівкруглий розріз по нижній півкола ареоли.

Лінія розрізу показана зеленим кольором. Після цього збільшена залозиста тканина, що надає грудей чоловіка жіночний вигляд, видаляється. Якщо розмір ареоли дуже сильно збільшений, то можна одночасно його зменшити.

Ендоскопічна операція при гінекомастії

В даний час операція по корекції гинекомастии може бути виконана за допомогою ендоскопічної методики.

Ендоскопічна технологія дозволяє виконати операцію з великим косметичним ефектом, так як при цьому робиться тільки один невеликий розріз в пахвовій області (близько 3 см). Через цей розріз вводяться спеціальні інструменти, що дозволяють хірургу, спостерігаючи через екран монітора, видаляти надлишкову железистую тканину.

Ця методика дає прекрасний косметичний ефект.

Ліпосакція при гінекомастії

У тому випадку, якщо збільшення грудей відбувається в основному через надмірне відкладення жирової тканини, відмінний косметичний результат дає ліпосакція. Для цього в пахвовій області робиться прокол довжиною 4 мм, і за допомогою тонкої трубочки виконується аспірація жирової тканини. Ліпосакцію також можна застосувати при змішаній формі гинекомастии.

Перебування пацієнта в клініці протягом 1 або 2 днів, в залежності від способу операції. Після операції протягом наступних двох тижнів необхідно носити спеціальну тягне білизну, а через місяць відновити спортивні тренування.

 

Результати хірургічного лікування гінекомастії

Як правило, пацієнти залишаються задоволені результатом операції при гінекомастії.

Чоловіки, які страждають гинекомастией, до операції часто соромляться своєї зовнішності і ознак жіночності, що обмежує їх активність в спорті, плаванні, перебування на пляжі, інтимного життя. Після операції ці комплекси проходять.


Мої ліцензії та сертифікати

Базова клініка
Мої соціальні мережі

Мої ліцензії та сертифікатиБазова клініка
Мої соціальні мережі