Отопластика - операція, спрямована на поліпшення форми та розміру вушних раковин, усунення капловухості, асиметрії, вроджених та посттравматичних деформацій.
Найбільш частою формою порушення розвитку вушної раковини є капловухість. Вона може бути обумовлена, як неправильним кутом прикріплення, так і надлишком хрящової тканини в центральній частині вушної раковини. Корекцію вушних раковин можна виконувати у дітей з 12 річного віку, коли припиняється інтенсивний ріст хрящів.
При отопластиці проводиться детальна передопераційна оцінка стану вушних раковин:
Як правило, вуха відрізняються одне від іншого і не рідко дуже сильно. Може відрізнятися не тільки ступінь вираженості капловухості, але також і сама форма вуха, його розмір, розташування по відношенню до голови. Необхідно пам'ятати, що повністю усунути асиметрію вкрай складно.
Пластична операція отопластика полягає в ремоделюванні хрящів противозавитка і чаші вушної раковини.
Використовується місцева анестезія - кілька уколів дуже тонкою голкою по задній поверхні вуха. Під час операції пацієнт не відчуває нічого неприємного. Розріз шкіри здійснюється в природній складці на задній поверхні вушної раковини та не помітний зовні.
Вибір методики отопластики визначається хірургом, в залежності від характеру деформації вушних раковин. У всіх випадках операція завершується накладенням спеціальної марлевої пов'язки на голову.
Через кілька годин після операції пацієнт може покинути клініку. Перша перев'язка проводиться на наступний день. Шви знімаються на 7-10 добу.
Протягом 1 - 2 днів після операції призначають знеболюючі препарати. Через день можна вирушати в школу, в інститут, на роботу.
Протягом трьох місяців слід уникати травм вух.
Остаточний результат отопластики формується через 2 місяці після операції.