+38 (066) 270 28 60
Мої ліцензії
та сертифікати
Базова клініка
Мої соціальні мережі

Пластична хірургія гриж

Грыжа живота в Киеве

Грижа живота — це захворювання, при якому відбувається переміщення будь-якого органу черевної порожнини під шкіру через слабке місце в черевній стінці. Внутрішні оболонки грижі називаються «грижовим мішком». Отвір в черевній стінці, через яке грижа виходить з черевної порожнини, називається "грижові ворота".

Як вона проявляється?

Деякі грижі можуть бути вродженими, однак частіше вони розвиваються поступово протягом декількох місяців або років. Грижа створює випинання під шкірою, яке можна відчути або побачити. Найчастіше грижа збільшується або стає видимою при фізичній напрузі або в положенні стоячи, в той час як в положенні лежачи, вміст грижі йде в черевну порожнину. Грижа може викликати больові відчуття, які можуть посилюватися при фізичному навантаженні.

У якому місці буває грижа?

Найбільш часто грижа з'являється в області пупка, в паховій області, в надчревье, або в будь-якому місці живота, де є рубець від раніше перенесеної операції. Однак в принципі грижа може бути в будь-якій частині живота.

Післяопераційна грижа з'являється в області операційного рубця, як правило, після різних ускладнень (нагноєння, інфільтрація і т. П.).

Симптоми - біль, іноді нудота, блювота, запори. Випинання визначається під час напруження, кашлю або при вертикальному положенні хворого.

У кого буває грижа?

Грижі можуть бути як у чоловіків, так і у жінок. Але пахова грижа найчастіше буває у чоловіків, в той час як пупкова та стегнова грижі набагато частіше бувають у жінок.

Яка причина розвитку грижі?

Причиною розвитку гриж є слабкість сполучної тканини, яка становить основу всіх органів та анатомічних структур.

При цьому міцність природних каналів, які існують в організмі (наприклад, паховий канал, стегновий канал, область пупка) є недостатньою, і поступово під впливом внутрішньочеревного тиску органи починають розтягувати ці канали і виходити під шкіру.

Ускладнення при грижах

Дуже часто пацієнти з грижею ігнорую перші ознаки, і затягують похід до лікаря на тривалий час - але це не правильно, адже ускладнення при грижах досить небезпечні.

Самим грізним ускладненням гриж вважається обмеження внутрішніх органів, викликане раптовим їх здавленням в грижових воротах зазвичай після підняття важких предметів, сильного напруги. Причиною обмеження можуть бути спастичне скорочення тканин, що оточують грижові ворота, рубцеві перетяжки в грижового мішку. Найбільш небезпечно обмеження кишечника, яке може привести до його некрозу. Другий механізм виникає при переповненні кишечника, що може привести до кишкової непрохідності потенційно небезпечною для життя.

Ущемлені грижі оперують в терміновому порядку, як правило, під загальним знеболенням.

Які існують способи лікування грижі?

В даний час існує тільки один вид лікування грижі - хірургічний. Ніяких способів лікування гриж без використання оперативних методик не існує, застосування різного виду бандажів здатне тільки ненадовго затримати розвиток патології.

Необхідно пам'ятати, що затягування операції надзвичайно небезпечно, при перших ознаках формування грижі потрібно звертатися до хірурга для вирішення питання про спосіб операції.

Оперативне втручання при грижах полягає у видаленні грижового мішка, вправленні нутрощів в черевну порожнину і зміцненні слабкого ділянки черевної стінки в області грижових воріт тим чи іншим шляхом. Таким чином, основним етапом хірургічного лікування гриж є ГЕРНІОПЛАСТИКА. У складних випадках операцію повинен виконувати хірург, що володіє навичками пластичної хірургії.

Герніопластика – у чому сутність операції?

Найважливіше завдання операції герніопластики - надійне закриття грижового воріт. Це можна зробити як шляхом зшивання власних тканин пацієнта, так і шляхом закриття грижових воріт за допомогою різних пластичних матеріалів.

При невеликих грижах допускається пластика власними тканинами пацієнта. Однак якщо місцеві тканини слабкі, грижові ворота великі, пацієнт старшого віку, особливо якщо операція повторна - то в таких випадках застосовується пластичний матеріал. В даний час в якості пластичного матеріалу використовують спеціальні сітки. Сітка вшивається в краю грижових воріт, щільно зростається з тканинами людини і надійно закриває дефект в тканинах.

При невеликих пахових та пупкових грижах операція може виконуватися під місцевою анестезією, в інших випадках використовується загальне знеболювання.

Скільки часу займе лікування грижі?

Середні строки перебування в клініці становлять від 2 до 5 днів в залежності від складності операції.

Повернення до звичайного життя можливо вже через 7-10 днів після операції. Однак слід врахувати, що до повного зміцнення тканин в області операції потрібно не менше 2 місяців, тому в цей період слід уникати надмірних фізичних навантажень (наприклад, підняття важких предметів більше 10 кг). Заняття спортом можливі через 2 місяці після операції.


Мої ліцензії та сертифікати

Базова клініка
Мої соціальні мережі

Мої ліцензії та сертифікати



Базова клініка
Мої соціальні мережі